SEO Tour opinia

Przystąpię od razu do rzeczy bez żadnych wstępów i podzielę się swoimi wrażeniami ze szkolenia przeprowadzonego przez Grzegorza Strzelca w Gdańsku w ramach jego SEO Tour obejmującego kilkanaście polskich miast.

Ci którzy mnie znają wiedzą, że praktycznie zajmuję się pozycjonowaniem stron (SEO) od 2004 roku, ogólnie pojętym marketingiem internetowym od 1997 roku. 14 letnia praktyka z różnej wielkości klientami oraz sporym spectrum tematycznym pozwoliła mi na zgromadzenie dosyć sporej wiedzy pozwalającej mi na komfort braku potrzeby uczestnictwa w różnych szkoleniach. Jednakże jak to mówią „na naukę nigdy nie jest za późno” i to był jeden z wielu argumentów który zadecydował o decyzji uczestnictwa w szkoleniu Grzegorza. Podstawowym był fakt, że mialem nadzieję na wysłuchanie „face to face” jego doświadczeń z SEO prowadzonym na sporej grupie serwisów gromadzących naprawdę duży ruch, co mnie zawsze interesowało bo pomimo moich doświadczeń z pracy nad witrynami których ilość UU (unikalnych użytkowników) czasami grubo przekraczała 1.000.000 / mies to w świetle ciągłego rozwoju algorytmu skorzystanie z doświadczeń Grzegorza było „priceless”.

Kimże to jest Grzegorz Strzelec? Nie chce mi się za dużo pisać, więc żywcem skopiuje (w ramach cytatu a więc nie będzie to „duplicate content” 😛 ) jego bio z jego własnej strony. 😉

„Mam szczęście i wielką dumę, że w moim portfolio są największe serwisy internetowe w Polsce. Zbudowałem subiektywnie największy łączny ruch SEO w tym kraju, liczony w wielu miliardach sesji rocznie. Przeprowadzam wdrożenia technologiczne dowolnie skomplikowane i z użyciem najnowszych technologii wspierających SEO.

 • Onet.pl
 • BusinessInsider.com.pl
 • Newsweek.pl
 • Forbes.pl

Nie chce mi się opisywać co było na szkoleniu SEO Tour, wole przedstawić co mi dało to szkolenie i podzielić się paroma uwagami czego mi brakowało, od razu zaznaczę, że braki nie dotyczą zawartości merytorycznej a czegoś zupełnie innego.

Oto podstawowe zagadnienia które mi osobiście się przydadzą i z całą pewnością pewnych rozwiązań nie zawaham się użyć!!! 😉

 • współpraca z klientem
 • współpraca z copywriterami
 • optymalizacja treści w serwisach internetowych
 • optymalizacja struktury wewnętrznej witryn internetowych
 • większe wykorzystanie reklamy natywnej w SEO
 • nowe możliwości współpracy z klientami o małym budżecie (że ja durny nie wpadłem na tak prosty sposób)
 • korelowanie SEO na podstawie założeń biznesowych
 • solidne podstawy do szkolenia dobrych copywriterów

To było by pokrótce o korzyściach czy plusach które wyciągnąłem ze szkolenia SEO Tour w Gdańsku.

Skoro poruszyłem temat „plusów” to zgodnie z obietnicami napiszę teraz o tym obiecanym minusie: największym minusem był fakt braku obecności na szkoleniu potencjalnych klientów zainteresowanych usługami SEO. Trochę mnie to zdziwiło bo naprawdę mówiąc językiem potocznym wielu z nich „otworzyło by oczy” i spojrzało by inaczej na usługi z zakresu SEO i marketingu internetowego bo jest to mimo wszystko jeden z najskuteczniejszych kanałów pozyskiwania klienta.

Mam nadzieję, że Grzegorz dostarczy mi do publikacji materiał zatytułowany „10 przykazań dla klienta SEO” bo przyparłem go do muru 😛 i zmusiłem do obietnicy. Tekst z całą pewnością będzie pomocny potencjalnym klientom SEO gdyż pokaże im na co trzeba zwracać uwagę przy współpracy z firmą SEO.

Krzysztof Ziółkowski

PS

szczerze mówiąc całe to szkolenie SEO Tour Grzegorza mógłbym streścić jednym zdaniem pisząc, że było to pierwsze szkolenie/prezentacja na której ani razu nie ziewnąłem, a trwało ładnych kilka godzin.

Poniżej parę „słit foci” ze szkolenia 😉

Podsumowanie artykułu
SEO Tour Grzegorz Strzelec moja opinia
Tytuł
SEO Tour Grzegorz Strzelec moja opinia
Opis
Moja opinia i wrażenia o szkoleniu Grzegorza Strzelca - SEO Tour w Gdańsku, co mi to dało i dlaczego jestem zadowolony. Subiektywna opinia starego wyjadacza SEO...
Autor
Opublikowany przez
Jarida Group
Logo

1 odpowiedź na “SEO Tour Grzegorz Strzelec moja opinia”

 1. VV

  W sumie „10 przykazań dla klienta SEO” to bardzo ciekawy materiał, jest umieszczony u Grzegorza na stronie.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.